Yeni GASMEK  binaları hizmete açıldı

Yeni GASMEK binaları hizmete açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 Şubat depremlerinden etkilenen Nurdağı ve İslahiye ilçelerindeki Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nın (GASMEK) yeni hizmet binalarının açılışı yapıldı.

Şehrin eğitiminde göz bebeği haline gelen ve başarılarıyla adından söz ettiren GASMEK, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerinden ağır şekilde etkilenen İslahiye ve Nurdağı’nda bulunan kurs merkezlerinin zarar görmesinden dolayı yeni hizmet binalarını tamamlayarak Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de katıldığı törenle hizmete açtı.

 Nurdağı'ndaki yeni kurs merkezi, 7 derslik, 3-6 yaş çocuklara uygun oyun odası, 7 kişilik idari kadrosu, 6 usta öğretici ve 6 etüt öğretmeni ile faaliyet yürütecek. 2023 yılında mesleki eğitim kursları ve etüt kurslarının bulunduğu merkezde, gelen talepler doğrultusunda, bağlama (bozuk düzen), bilgisayar işletmenliği, kadın giysileri dikimi (düz dar etek-kadın pantolonu-bluz-elbise), kırkyama, ofis programları kullanımı ve yetişkinler için Kur’an-ı Kerim Elif-Ba kursları veriliyor.

Yapımı tamamlanan yeni İslahiye Kurs Merkezi’nde ise 7 derslik, 3-6 yaş çocuklara uygun oyun odası, 6 kişilik idari kadro, 12 usta öğretici ve 6 etüt öğretmeni bulunuyor. Talepler doğrultusunda merkezde banyo takımı hazırlama, düz dikiş makineci, eğitimde oyun etkinlikleri, elde Türk işlemeleri, İngilizce A1, kadın giysi dikimleri, matematiksel yetkinlik, fen ve teknolojiler, saça geçici ve kalıcı şekil verme ve yetişkinler için Kur’an-ı Kerim Elif-Ba kursları sürüyor.

9.11.2023 (Haber Merkezi)