Son Dakika

Sabriye Küncülü Anaokulu öğrencileri Atatürk’ü andı

Sabriye Küncülü Anaokulu öğrencileri Atatürk’ü andı

Sabriye Küncülü Anaokulu öğrencileri 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde çeşitli etkinliklerle Atatürk’ü andı.

“Atam izindeyiz” yazılı şapkalar ve Mustafa Kemal Atatürk’ün siluetinin basılı olduğu tişörtler giyen çocuklar ellerinde siyah balonlarla Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

Hep birlikte öncelikle 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nı okuyan çocuklar ve Sabriye Küncülü Anaokulu yönetimi, daha sonra ise Gaziantep Valisi Davut gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte Atatürk Anı Müzesi’ni ziyaret etti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiği gün çıkan birçok gazetenin manşetlerini gören çocuklar, bunun yanı sıra Atatürk’e ait birçok eşyayı yakından görme şansı buldu.

Sabriye Küncülü Anaokulu Müdiresi Hettup Yılmaz ise çocukların her daim Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinin izinden gideceklerini belirterek, “Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkeyi genç nesillerimize emanet etti. Onlar da henüz küçük yaşlarından itibaren Ulu Önderimizin izinden giderek bu ülke için yararlı birer insan olmak için çaba sarf edeceklerdir” dedi.

10.11.2021 (Haber Merkezi)