Son Dakika

ÖĞRENCİLERE E-TWİNNİNG DEĞERLER PROJESİ

ÖĞRENCİLERE E-TWİNNİNG DEĞERLER PROJESİ

Gaziantep Şahinbey Mahmut Güleç İlkokulu tarafından yürütülen “Geçmişten Günümüze Değerlerimiz” projesi ile öğrencilere farkındalık oluşturuluyor. öğrenciler büyüklerine mektup yazıyor, sokak hayvanlarını besliyor, engellilere ilişkin drama çalışmaları yürütüyor.


Ülke genelinde Gaziantep, Ankara, Samsun, Adana, Tekirdağ, Diyarbakır, Burdur’da düzenlenen “Geçmişten Günümüze Değerlerimiz” e-Twinning projesi öğrencilerin merhamet ,sabır, sevgi, birlikte hareket edebilme ve tasarım becerilerini geliştiriyor. Gaziantep’ten Şahinbey Mahmut Güleç İlkokulu’nun yanı sıra Romanya ve Azerbaycan’dan da okulların katıldığı projenin önderlerinden öğretmenler Zahide Kara ve Sevim Sağlam Şatıroğlu miniklerin gelişimine katkı sunmak amacıyla kolları sıvadı.


ÇOCUKLAR MANEVİ DEĞERLERİ ÖĞRENİYOR


Projenin amacına ilişkin bilgiler veren proje yürütücüsü Mahmut Güleç İlkokulu öğretmenlerinden Zahide Kara, “Bu proje kapsamında öğrencilerimizde, değerlerimizle ilgili farkındalık oluşturarak, öğrencilerimizin merhamet ,sabır, sevgi, birlikte hareket edebilme ve tasarım becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu amaç çerçevesinde, değerlerimizin temel taşları olan büyüklere saygı, misafirperverlik, hayvan sevgisi, engellilerle dayanışma ,milli ve beraberlik olgularını etkinliklerle pekiştirerek , öğrencilerimizi insani duyguları yüksek, daha verimli ve üretken bireyler yetiştirerek bilgi ve becerilerini artırmayı amaçlıyoruz” ifadelerine yer verdi.


ÖĞRENCİLER ETKİNLİKLERLE GELİŞİYOR

Projenin Gaziantep’te yalnızca Mahmut Güleç İlkokulunda yürütüldüğüne dikkat çeken Kara, “Projemiz kapsamında öğrencilerimiz tarafından çeşitli etkinlikler yapılmıştır. Okul Müdürümüz Hüseyin Asil, projemize maddi manevi desteğini vermekte ve okulun tüm imkanlarını proje için seferber etmektedir” dedi.


TİYATRO GÖSTERİSİ, BESLEME ETKİNLİĞİ, DRAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI


Proje başlıklarına ilişkin bilgi veren Kara “Aile büyüklerimize onlara duyduğumuz saygı ve sevgiyi belirten mektuplar yazdık. Sınıfımızda en güzel değerlerimizden olan misafirperverlikle ilgili tüm ortaklarımızın oynadığı ortak tiyatro çalışması yaptık. Engellilerle ilgili olarak, sınıfımızda engellilerle ilgili empati çalışmaları içeren drama çalışmaları yaptık. 10 ilimizin katıldığı, işaret dili ile “Bana Bir Masal Anlat Baba” şarkısını söyledik. Sokakta yaşayan can dostlarımız için sınıfımızda kermes yaptık, mama parası topladık ve sokak hayvanlarını besledik. Yine sınıfımızda mama kumbarası yaptık ve sokaktaki canlarımızı besledik” dedi.

5.05.2022 (Haber Merkezi)