"İSTEK’Lİ PROJELER YARIŞMASI"

"İSTEK’Lİ PROJELER YARIŞMASI"

Gaziantep İstek Okulları öğrencileri "İSTEK’Lİ PROJELER YARIŞMASI"nda İki farklı branşta 3 derece aldı.


Gaziantep İstek Okullarının 5 Fizik ve 2 Biyoloji projesi ile katıldığı yarışmada,finale kalan üç projeden 10. sınıf öğrencilerinden Tuna Tercan proje danışman öğretmeni Şerif Özer rehberliğinde hazırladığı "RENK SENSÖRLÜ SEÇİM SANDIĞI “ projesi ile Türkiye birincisi olarak önemli bir başarı elde etti.
Aynı kategoride 10. sınıf öğrencilerinden Ecem Konak ve Özge Budak ise hazırladıkları" ZEYTİN ATIK SUYU İLE DAHA SAĞLAM BETON ELDE ETMEK" adlı projeleriyle danışman öğretmeni Harun Bayseçkin rehberliğinde Türkiye üçüncüsü olarak önemli bir başarıya imza atmıştır
Biyoloji dalında 9.sınıf öğrencilerinden Onur Öztuzcu,Mehmet Ali Türkbeyler,Mehmet Emir Tuzcu,proje danışman öğretmeni Hale ERSAN rehberliğinde hazırladıkları "DOĞAL MALZEMELERLE ÜRETİLEN ANTİBAKTERİYEL ve ANTİOKSİDAN YENİLEBİLİR FİLM ve NEM TUTUCU "adlı proje , Biyoloji alanında Türkiye birincisi olmuştur.
Gaziantep İstek Okulları Kampüs Müdürü Murat Kılıçaslan, 5 proje ile yarışmaya katılan öğrencilerini ve emeği geçen öğretmenlerini kutlayarak ve ödüllerini takdim ederek başarılarının devamını diledi.

27.06.2022 (Haber Merkezi)