GAÜN’lü Öğrencilerinin Yemek Başarısı

GAÜN’lü Öğrencilerinin Yemek Başarısı

 Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Lisansüstü Öğrencileri Gastronomi Sempozyumu” kapsamında yapılan yöresel ana yemek yarışmasında Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Gastronomi ve Mutfak Sanatları ABD yüksek lisans öğrencileri 3’üncülük elde etti.

GAÜN öğrencileri Ayşe Kırbaş, Cennet Nurgül Meşe ve Hamza Gürler’den oluşan takım, yaptıkları “Salçalı Akıtmalı Köfte” yemeği ile 3’üncülüğe layık görüldü. Tadım esnasında jüri üyelerine yaptıkları sunum ile de büyük beğeni kazanan ekip, düzenlenen tören ile ödüllerini aldı.

GAÜN Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Bay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, öğrencileri kutlayarak şunları söyledi: “Başta öğrencilerimiz olmak üzere takıma bizzat eşlik eden Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Atınç Olcay’a, Mis. Öğr. Gör. Nisa Kerkez’e teşekkür eder, başarılarının artarak devamını dilerim. Bir özel teşekkürü de Fakültemiz Danışma Kurulu Üyesi Özden Özsabuncuoğlu’na ediyorum. Kendisi demo çalışmalarında ciddi manada katkı sağladı ve yarışmada birebir kendisinin reçetesi kullanıldı. Şimdi gözümüzü Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen yemek yarışmasına çevirdik. Orada da ana yemek ve tatlı kategorisinde yarışacağız. Bu yarışmadan da iyi bir derece ile döneceğimizi inanıyorum” dedi.

Prof. Dr. Erdal Bay, “Gaziantep Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü,  lisans öğrencilerinin Kayseri Gastronomi Günleri etkinliği kapsamında düzenlenen yarışmada Ekip Yarışması Modern Türk Mutfağı kategorisinde 2’nci, Üniversitelerarası Bireysel Yarışmada Tatlı kategorisinde ise 2’nci olmasından sonra yüksek lisans düzeyinde aldığı dereceyle de başarısını pekiştirmiş oldu.” şeklinde konuştu.

 

17.11.2023 (Haber Merkezi)