GAÜN'de teşekkür toplantısı düzenlendi

GAÜN'de teşekkür toplantısı düzenlendi

GAÜN Hastanesi’nde deprem sonrası mesaisini aksatmadan, özveriyle çalışan personele teşekkür etmek amaçlı toplantı düzenlendi.

Yaşanan deprem felaketi sonrası özveriyle çalışan hastane personeline teşekkür etmek amaçlı düzenlenen toplantıda GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Balat, Tıp Fakültesi Dekanı ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Şevki Hakan Eren, başhekim yardımcıları ve hastane idaresi; hastane çalışanları ile bir araya geldi.

Üniversite ve hastane yönetimi, özveriyle çalışan personele teşekkür ederek teşekkür belgelerini takdim etti.

Toplantıda konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, “Üniversitemizden her zaman övgüyle bahsediliyor. Bu övgüleri hak ediyoruz. Hepsi sizlerin sayesinde. Siz olmasaydınız olmazdı. Zorlu zamanlardan geçtik, geçiyoruz. Ancak başarılı ilerliyoruz. Herkes bir işin ucundan tuttu ve böylelikle büyük, güzel sonuçlar aldık. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Yaşanan depremde ben de yakınlarımı kaybettim. Hayatını kaybeden yakınlarımıza, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Zor şartlarda rahmetli olanlar cennetliktir denir. Mekânları cennet olsun.  Allah bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın. Yaşamak, nefes almak çok kıymetli. Yaşıyor olmamız, hayatta olmamız bile yeterli. Bu nedenle dünyevi şeylere can sıkmamak lazım. Hep diyorum yine söyleyeceğim. Ben sizlerin yanındayım. Canınızı sıkan durumları benimle paylaşabilirsiniz. Elimden gelen her şeyi yaparım. Moralinizi her zaman yüksek tutun. Birlikte daha da güzel işler yapacağımıza inanıyorum, biz iyi bir takımız. Sizler gibi bir takım arkadaşım olduğu için gurur duyuyorum. Sizlere tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. İyi ki varsınız” dedi.

GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Balat ise, “Her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.  Deprem felaketini hep birlikte yaşadık. Yaşadığımız olayın hemen ardından sahada Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Arif Özaydın ile çalışmaya başladık. Depremin ilk gününden itibaren ben hastanedeydim. Başhekimimizin, başhekim yardımcılarımızın, başmüdürümüzün ve müdürlerimizin, başhemşire ve başhemşire yardımcılarımızın, tüm personelimizin nasıl bir özveriyle çalıştığına bizzat şahit oldum.  Çalışma arkadaşlarımızın gözlerindeki o yorgunluğu ancak buna rağmen çalışma azmini, insanlara yardım etme isteğini gözlerimle gördüm. Buradaki toplantıyı sizlere teşekkür etmek için düzenledik. Her birinize ayrı ayrı en kalbi duygularla teşekkürlerimi iletiyorum. Dilerim böyle bir felaketi dünyanın hiçbir yerinde hiç kimse yaşamaz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

GAÜN Tıp Fakültesi Dekanı ve GAÜN Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şevki Hakan Eren ise, “Hepiniz hoş geldiniz. Asrın felaketini atlattık. Allah’ın izniyle iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Bu sınavı başarıyla geçebilmiş olmamız sizin sayesindedir. Sizler olmasaydınız bu durumu başarıyla atlatamazdık. Allah hepinizden razı olsun. İnşallah böyle bir felaketi şehrimiz, ülkemiz bir daha yaşamaz. Biz naçizane küçük bir teşekkür toplantısı düzenleyerek sizlerle bir araya gelmek istedik. Birlik beraberlik içerisinde zorlu günleri atlatıyoruz, daha güzel günler göreceğimize inanıyorum. Tekrar her birinize teşekkürlerimi iletmek isterim” şeklinde konuştu.

Toplantıda, depremde hayatını kaybedenler için Kuran-ı  Kerim tilaveti okundu. Özverili çalışmalarından dolayı çalışanlara teşekkür belgelerinin takdim edildiği toplantı düzenlenen kokteyl ile sona erdi.Bülten

23.03.2023 (Haber Merkezi)