GAÜN'de Sağlıklı Beslenme Semineri

GAÜN'de Sağlıklı Beslenme Semineri

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan, Doç. Dr. Songül Kesen ve Gıda İşleme Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gülten Şekeroğlu koordinatörlüğünde, Uzman Diyetisyen İrem Ünal tarafından sağlıklı beslenme, besin ögeleri ve vücuttaki işlevleri, güncel beslenme akımları ve gençler için beslenme konularında seminer verildi.

Öğrencilerin, akademik ve idari personelin yoğun ilgi gösterdiği seminerde, İrem Ünal tarafından, yeterli ve dengeli beslenmenin nasıl olması gerektiği, yiyeceklerin hazırlanması ve pişirilmesi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgi aktarımı yapıldı.

Obezite nedenleri ve obezitenin neden olduğu hastalıklara değinen İrem Ünal, dünyada raw beslenme, dash diyeti, alkali beslenme, ketojenik beslenme ve detoks beslenme gibi yeni akımların olduğundan bahsetti. Konuşmasında fonksiyonel-bütüncül beslenmenin esaslarına da değinen Ünal, yeni beslenme akımlarının hedeflerinden de bahsetti. Uzman Diyetisyen İrem Ünal, seminerin son bölümünde, öğrencilerin sorularına cevap verdi.

Seminer sonrasında, Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Songül Kesen katkılarından dolayı Uzman Diyetisyen İrem Ünal’a teşekkür ederek çiçek ve hediye takdim etti.

 

31.05.2023 (Haber Merkezi)