GAÜN ödüle doymuyor

GAÜN ödüle doymuyor

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencilerinden oluşan ve Gaziantep TEKNOPARK bünyesinde faaliyet gösteren TARGETEK firması, TEKNOFEST 2023 Pre Take Off Girişim Yarışmaları kapsamında 973 takım içerisinde ikincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Ankara’da gerçekleşen TEKNOFEST 2023 yarışmaları kapsamında GAÜN takımları ödül kazanmaya devam ediyor. 72 başvuruyla katılan GAÜN, bir ödül daha kazanarak ödül sayısını 10’a çıkardı.  

Aldıkları ödülden dolayı mutlu olduklarını ifade eden TARGETEK Kurucu Ortağı Salih Kocamer, geliştirdikleri proje hakkında bilgi vererek şunları söyledi: “Ortaklarım Gamze Gülseren ve M. Çağatay Özyürek ile yaklaşık 3 senedir proje üzerinde AR-GE çalışmaları yapıyoruz. 2021 TEKNOFEST Tarımsal İnsansız Kara Aracı Yarışmasında Mansiyon Birinciliği ödülünü kazandık. Geliştirdiğimiz projeyle çiftçilerin ağır iş yükünün hafifleyeceğini ve tarıma teşviğin artacağını düşünüyoruz.  Destekleyen hocalarımıza, üniversitemize, Gaziantep Büyükşehir Belediyesine ve diğer sponsorlarımıza teşekkür ederiz.”

Derece elde eden TARGETEK firması, Take Off İstanbul Girişim Zirvesinde yeni yatırımcılarını arayacak.

4.09.2023 (Haber Merkezi)