Son Dakika

GAÜN İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NDE MEZUNİYET COŞKUSU

GAÜN İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NDE MEZUNİYET COŞKUSU

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İletişim Fakültesi, 2021-2022 akademik yılı sonunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan 77 öğrenci, mezuniyetlerini coşkulu bir törenle kutladı. Mezun öğrenciler diplomalarını alarak meslek hayatına ilk adımlarını attı.

GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcı Prof. Dr. Mustafa Sarıbıyık, mezun öğrencileri tebrik ederek, İletişim Fakültesi’nin GAÜN ‘ün önemli ve ayrıcalıklı bir fakültesi olduğunu söyledi. Prof. Dr. Sarıbıyık, “Ahlaklı ve topluma yararlı olmak gibi öğrencilerimize temel tavsiyelerimiz var. İletişim Fakültesi öğrencilerimiz bilgi ahlakını sağlama noktasında, bilginin kaynağından üçüncü şahıslara ulaşıncaya kadar en önemli görevi üstlenen ve üstlenecek olan, toplumda sessiz yığınlarının sesi olacak olan, gerçekleri ortaya çıkaracak olan ama mutlaka bilgi güvenliğine değer vermesi gereken gençlerimiz olarak yetişiyor. Bütün mezunları tebrik eder, bundan sonraki hayatlarında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

GAÜN İletişim Fakültesi’nin sunduğu olanakları hakkında İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Emre Köksalan konuşmasında şunları söyledi: “Öğrencilerimizi önemli kazanımlarla hayat yolculuklarına devam edeceklerini düşünüyorum. İletişim Fakültesi mezunu olmak her şeyden önce dönemi ve toplumu hakkında doğru ve geçerli bilgiye sahip olmak demektir. Bunları hakkaniyet ölçüsünde, hakikatlerden uzaklaşmadan başkalarıyla paylaşabilmek demektir. Bunu yaparken de her zaman vicdanının sesini dinleyebilmek demektir. Bu eğitimi ve değerleri sizlere kattığımızı düşünüyorum. Umarım hayatınızda bunlar size kılavuzluk eder ve istediğiniz bir hayatı yaşamanızı mümkün kılacaktır.”

İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Gökgöz ise “Dünya, ülke ve toplumlar değişiyor. Elbette iletişim biçimleri de değişiyor. Artık iletişim teknolojileri farklılaşıyor, yeni sanal uzamlar var. Metaverse diye yeni bir şey ve hayatın yeni bir gerçekliği, yaşamın yeni bir katmanı olarak sunuluyor. Aldığınız eğitimle bunların donanımına sahip oldunuz. Yaşanan rekabette avantajlı olarak sektöre giriyorsunuz. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fuat Ustakara konuşmasında öğrencilere önerilerde bulunarak şunları aktardı: “Bir ülkede bireylerin iş bulma koşullarını belirleyen üç temel etken bulunmaktadır: Serbest piyasa ekonomisi koşulları, kamu yönetiminin istihdam politikaları ve bireylerin girişimciliği. Koşullar ne olursa olsun, iş arama ve işte kalma sürecinde girişimcilikten ödün vermeyin. İş hayatında mutlak surette sevdiğiniz işi yapmaya çaba gösterin.”

Mezuniyet töreninde öğrencilerle bir gelen Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, sektörle ilgili önerilerde bulunarak şunları ifade etti: “Üniversite hayatınız bitse de eğitim hayatınız bitmemeli. Başarılı birer iletişimci olabilmek için eğitim hayatınız hayat boyu devam etmeli. Özellikle sektörünüzle ilgili gelişmeleri yakından takip edin. Sürekli okumanın, araştırmanın ve öğrenmenin gayreti içinde olun. Unutmayın ki, bilgi, günümüzün en büyük gücüdür, silahıdır.  Çalışma hayatına adım atarken hiç karamsarlığa kapılmayın. Çünkü çağımız iletişim çağıdır. Yani bizim çağımızdır, ayrıca unutmayalım ki, her sektörün sizlere ihtiyacı var.”

GAÜN’den mezun olmanın gururunu yaşadığını söyleyen İletişim Fakültesi Birincisi Başak Dolama, “Güzel bir eğitim süreci geçirdik. Bu süreçte yanımızda olan her türlü desteklerini esirgemeyen aileme, hocalarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Tören, protokol üyelerinin ve akademisyenlerin bölümlerde dereceye giren ve mezun olan öğrencilere hediye ve başarı belgelerini vermelerinin ardından, öğrencilerin mezuniyet yemini etmesi ve kep atılmasıyla sona erdi.

14.06.2022 (Haber Merkezi)