Aktürk, Afrin Eğitim Fakültesi’ni ziyaret etti

Aktürk, Afrin Eğitim Fakültesi’ni ziyaret etti

Hatay Vali Yardımcısı, Zeytindalı Harekâtı Bölgesi Genel Koordinatörü Orhan Aktürk ve Afrin Yerel Meclis Başkan Yardımcısı Muhammed Şeyh Reşit, GAÜN Afrin Eğitim Fakültesi’ni ziyaret ederek, fakülte hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

GAÜN Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Çınar ile görüşen heyet, son yedi ayda fakültede yapılan sosyal, akademik ve fizikî faaliyetleri slaytlar eşliğinde değerlendirdi. Ayrıca fakültede yapılması planlanan faaliyetler hakkında görüşüldü.

Ziyaret hakkında bilgi veren Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Çınar, “Afrin gibi barındırdığı etnik, dinî ve kültürel farklılıklarla bir metropolü andıran bir kentte, Afrin Eğitim Fakültesi’nin sadece eğitimle sınırlı kalmayarak, sosyal faaliyetlerle bütün çevreleri bir araya getirmesi ve halkın bu durumdan duyduğu memnuniyet heyet tarafından takdir edildi, ayrıca bölgede ilk defa icra edilen üç dilde kardeşlik temalı resim ve şiir yarışması ile toplumun bütün kesimlerini kapsayan ‘Barış İçerisinde Bir Arada Yaşama’ temalı çalıştaylar dizisi için teşekkür edildi” dedi.

Fakülte binasında yapılan tadilat ve yenilemeleri yakından gören Vali Yardımcısı Aktürk ve Meclis Başkanı Şeyh Reşid, meydana gelen yenilik ve düzenden dolayı memnun olduklarını ifade ederek, Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Çınar’ a teşekkür ettiler.

Dersliklerde inceleme yapan heyet, öğrencilerle sohbet ederek, öğrencilerin sorunlarını dinledi. Heyet, Afrin’de fakülte olarak yapılan bütün faaliyetleri takdir ettiklerini ve bundan sonra yapılacak faaliyetleri de destekleyeceklerini söylediler.

6.11.2023 (Haber Merkezi)