Ada Koleji’nde ilk ders zili çaldı

Ada Koleji’nde ilk ders zili çaldı

Gaziantep’in de aralarında bulunduğu 11 ilde meydana gelen depremlerin ardından eğitim-öğretime verilen ara bugün sona erdi. Yeni dönemin ilk ders zilinin çalması ile birlikte Özel Ada Koleji’nde öğrenciler, hasarsız binalarda hem eğitim almaya devam ediyor, hem de psikolojik destek ile depremin yaralarını sarıyor.

Kahramanmaraş merkezli, Gaziantep’in de aralarında bulunduğu 11 ilde yıkıma neden olan depremin ardından yeni eğitim öğretim zili bugün çaldı. Gaziantep Özel Ada Koleji, eğitime verilen aranın ardından hasar tespiti yapılan ve hasarsız olduğu açıklanan binalarında öğrencilere yeni dönemde de güvenli eğitim sunmayı sürdürüyor. Ada Koleji, eğitim öğretimin yanı sıra depremden olumsuz etkilenen öğrencilere okulda görev alan psikolojik danışmanlar eşliğinde destek de sunacak.

ÖĞRENCİLERE PSİKOLOJİK DESTEK SUNULACAK

Gaziantep Özel Ada Koleji Genel Müdürü Gafari Bayrın, ülkemizde yaşanan deprem felaketinin yaralarının hep birlikte sarılacağını vurgulayarak, “Yaşadığımız deprem, tüm ülkeyi derinden yaraladı. Felaketin ardından eğitim ve öğretime verilen ara bugün sona erdi. Öğrencilerimize hasarsız okul binalarımızda eğitim vermeye devam edeceğiz. Eğitim öğretimin yanı sıra öğrencilerimizi depremin olumsuz etkilerinden arındırmak adına okulumuzda rehber öğretmen olarak görev alan psikolojik danışmanlarımız eşliğinde destek de sunacağız. Depremin yarattığı acıyı silemesek de yaraları hep birlikte saracağız” ifadelerine yer verdi. 

13.03.2023 (Haber Merkezi)