Ada Koleji’nde bursluluk sınavı yapıldı

Ada Koleji’nde bursluluk sınavı yapıldı

Gaziantep Özel Ada Koleji tarafından her yıl düzenlenen bursluluk sınavı, geçtiğimiz hafta sonunda yoğum katılımla gerçekleştirildi.

 Binlerce öğrencinin kıyasıya ter döktüğü sınavda başarı elde edenler, yüzde 100’e varan burs imkanları ile Ada Koleji öğrencisi olmaya hak kazanacak.


Gaziantep Özel Ada Koleji, 7-8 Ocak tarihlerinde 2,3,4,5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıf öğrencilerine özel bursluluk sınavını gerçekleştirdi. Binlerce öğrencinin katıldığı sınavda başarı kaydeden öğrenciler burs imkanı sayesinde Ada Koleji farkıyla eğitim alma ayrıcalığını da yaşamış olacak. Yoğun ilgi ile gerçekleşen sınav sonrasında açıklamalarda bulunan Gaziantep Özel Ada Koleji Genel Müdürü Gafari Bayrın, yoğun katılımdan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Bayrın, sınav sonuçlarının değerlendirme sürecinin ardından ilan edileceğini kaydederek başarılı öğrencilere yüzde 40, yüzde 50, yüzde 80, yüzde 90 ve yüzde 100 oranlarında burs verileceğini söyledi.


BİNLERCE ÖĞRENCİ KATILDI


Bursluluk sınavını 6 oturumdan oluştuğunu söyleyen Bayrın, “Kasım ayında ilan ettiğimiz üzere bursluluk sınavımız 7-8 Ocak tarihlerinde gerçekleştirildi. 2,3,4,5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıf öğrencilerine ilişkin sınavımıza binlerce öğrenci katlım gösterdi. Sınav sırasında çocuklarımıza kalem, kalemlik, silgi, kalemtıraş gibi yardımcı malzemeleri okulumuz tarafından temin edildi. Soru düzeneğinin kalitesi açısından Ankara’daki güçlü yayınlar ile birlikte çalıştık. Sınavımızda görev yapan tüm öğretmenlerimize, idari personelimize, katılım sağlayan veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.


ÖĞRENCİLERİN EĞLENCELİ BİLİM YUVASI: GAZİANTEP ÖZEL ADA KOLEJİ


Burs kazanan öğrenciler, Gaziantep Özel Ada Koleji ile; yılda 1270 saat akademik eğitim, 324 saat etüt, grup ve birebir eğitim, çok sayıda yayınla kaynak desteği, haftada 6 gün eğitim, etkin rehberlik eğitimi, mentör öğretmenlik ile koçluk sistemi, akşam kampları ile ek çalışmalar, her hafta sonu konu tarama sınavları, aylık ve dönemsel kontrol sınavları, Türkiye geneli deneme sınavları, etkili uzaktan eğitim, oyun merkezli eğitsel yaz kampları, tüm birimlerde uzman yerli ve yabancı öğretmenlerle İngilizce ve Almanca eğitimi, özel eğitim kursu ve özel derse ihtiyaç duyulmayan sistem, atölye ve sınıflarda çocuk merkezli Anaokul eğitimi, sınıf ve 9 branş öğretmeni ile tam öğrenme eksenli etkili ilkokul eğitimi, bahçe alanlarında yaparak ve yaşayarak, topraktan ürün yetiştirme ile hayvanlarla iç içe olmayı sağlayan ortam, birçok sanat, spor, robotik kodlama ve sosyal faaliyetlerinden faydalanabilecek.Bülten

9.01.2023 (Haber Merkezi)